Nie pozwólmy na istnienie nielegalnych wysypisk

Każdy z nas spotkał się zapewne z nielegalnymi wysypiskami, na które nigdy nie zostało wydane odpowiednie pozwolenie odpadowe. Jak możemy z tym walczyć? O tym w dzisiejszym tekście.

Przede wszystkim powinniśmy zgłosić taką sprawę odpowiednim organom – jeżeli jest to miasto to na przykład straży miejskiej, jeżeli natomiast wieś to choćby naszemu sołtysowi. Zawsze możemy ponadto zadzwonić na policję, która ma obowiązek przyjąć takie zawiadomienie. To przecież jawne łamanie prawa i wielu ustaw. 

Kolejnym krokiem powinno być zadbanie o swoje czyny. Program do ewidencji odpadów musi być wydane zawsze kiedy chcemy coś wyrzucić w nieznanym miejscu, należy o tym pamiętać. Odpady są bardzo niebezpieczne i wiele osób ma z tym duży problem! Sprawozdanie roczne odpadowe pokazuje stan tej sytuacji oraz rzeczywisty obraz tego, jak dbamy o środowisko karta ewidencji odpadów  naturalne i czy odpowiednio się o nie troszczymy. Jest jeszcze wiele do zrobienia, więc do dzieła! Trzymamy kciuki za nasze środowisko.

900fa0